Loading
Aden Denetim'e HoşgeldinizAden Denetim'e HoşgeldinizAden Denetim'e Hoşgeldiniz
+ 90(212) 608 2020
bilgi@adendenetim.com
Cumhuriyet Mah. Nazım Hikmet Bulvarı No:89 D:6

Muhasebe ve Mali Danışmanlık

MUHASEBE VE MALİ DANIŞMANLIK

Muhasebe ve Mali Danışmanlık Hizmetleri: Aden Denetim Firması olarak, işletmelerin finansal başarılarına katkıda bulunmak adına kapsamlı muhasebe ve mali danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Muhasebe, işletmelerin finansal sağlığını değerlendirmenin temel bir aracıdır. İşletmenizin gelir ve giderleri üzerinde etkili bir kontrol sağlamak için modern muhasebe uygulamalarını kullanarak, finansal verilerinizi doğru ve güvenilir bir şekilde kaydediyoruz. Bu, işletmenizin güçlü bir mali temele sahip olmasını sağlayarak, karar alma süreçlerinizde size rehberlik etmemize olanak tanır.

Mali danışmanlık hizmetlerimiz, işletmenizin mali süreçlerini daha etkili hale getirmek ve uzun vadeli finansal hedeflere ulaşmak adına stratejik bir bakış açısı sunar. Finansal planlama, bütçeleme ve mali analiz konularında uzman ekibimiz, işletmenizin mali portföyünü optimize etmenize yardımcı olur.

GENEL MUHASEBE HİZMETLERİ:

Firmaların tüm muhasebe kayıtlarının Tek Düzen Hesap Planı’na uygun bir şekilde ve dğer yasal mevzuata uygun olarak hazırlanması, kasa, banka, müşteri ve satıcı hesap mutabakatlarının düzenli bir şekilde yapılması, amortisman listelerinin oluşturulması, stok maliyet tablolarının detaylı bir biçimde hazırlanması gibi genel muhasebe hizmetleri, işletmelerin finansal süreçlerini düzenlemek ve mali tablolarını sağlıklı bir şekilde yönetmek adına kritik bir rol oynar.

Aylık, üçer aylık ve yıllık dönem sonu kapanışlarının titizlikle gerçekleştirilmesi, firmanın finansal durumunu bütünsel bir bakış açısıyla değerlendirmemize olanak tanır. Bu süreçte, bilanço, gelir tablosu ve diğer mali tablolar, firmanın Tek Düzen Hesap Planı’na uygunluğu gözetilerek hazırlanır, böylece firmanın mali performansı açık ve şeffaf bir şekilde ortaya konur.

Müşteri talepleri doğrultusunda özel raporlamaların yapılması, işletmenin özel ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmamıza olanak tanır. Bu özel raporlamalar, firmanın muhasebe süreçlerini daha iyi anlamamıza ve müşterinin finansal karar almasını desteklememize yardımcı olur.

Ayrıca, muhasebe hizmeti verilen işletmelerin vergi beyannamelerinin düzenlenmesi de önemli bir aşamadır. Yıllık Kurumlar Vergisi, Yıllık Gelir Vergisi Stopaj, Kurumlar Geçici Vergisi, Gelir Geçici Vergisi, KDV, KDV2, Muhtasar, ÖTV, BSMV, Damga Vergisi gibi tüm beyannamelerin düzenlenmesi ve bu beyannamelerde yer alan bilgilerin dayanağı olan eklerin hazırlanması titizlikle gerçekleştirilir.

Muhasebe danışmanlığı sürecinde, müşterilerimize aylık, üç aylık, yıllık ve diğer beyannamelerle ilgili olarak elektronik ortamda tahakkukları alınmış vergi ve sigorta primlerinin ödeme süreçlerinde yardımcı olunmaktadır. Bu süreç, firmanın mali yükümlülüklerini etkin bir şekilde yönetmesine ve zamanında ödemelerini sağlamasına katkıda bulunur.

Aden Denetim Firması, genel muhasebe hizmetlerinde uzmanlaşmış bir ekiple, müşterilerinin finansal süreçlerini düzenli bir şekilde yönetmelerine ve mali tablolarını güvenilir bir şekilde oluşturmalarına destek olmaktadır.

BEYANNAME KONTROL, E-BEYANNAME, E-BİLDİRGE HİZMETLERİ:

Beyanname Kontrol, E-Beyanname, E-Bildirge Hizmetleri, genel muhasebe hizmetlerinin bir parçası olarak sunulan ve müşterilerin veya aracılar tarafından tutulan muhasebe kayıtlarının kontrolünü içeren kapsamlı bir hizmettir. Bu hizmetin temel amacı, muhasebe işlemlerinin doğruluğunu ve mevzuata uygunluğunu sağlamak, dönem sonu işlemlerini denetlemek ve yasal beyannamelerin hazırlanmasını kolaylaştırmaktır.

Muhasebe işlemlerinin kontrolü sürecinde, dönem sonu işlemlerinin titiz bir şekilde denetlenmesi ve doğruluğunun kontrol edilmesi önemli bir adımdır. Bu kontrol süreci, Yıllık Gelir Vergisi, Yıllık Kurumlar Vergisi, Kurumlar veya Gelir Geçici Vergisi, Katma Değer Vergisi, Muhtasar, Damga Vergisi Beyannameleri, Aylık SGK Primi ve Hizmet Bildirgeleri, Aylık SGK Sosyal Güvenlik Destekleme Primi Bildirgeleri, Aylık İşkur Çizelgeleri ve diğer beyannamelerin yasal kayıtlarla karşılaştırılarak hazırlanmasını içerir.

Ayrıca, Vergi ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile diğer mali mevzuat hükümlerine göre aylık ve dönemsel olarak beyanı zorunlu bu beyannamelerin, mevzuat hükümlerine uygun olarak elektronik ortamda gönderilerek tahakkuklarının alınması sürecinde müşteriye destek sağlamak da bu hizmetin kapsamındadır. Bu süreç, 3568 Sayılı Kanun kapsamında, mal mevzuatının aracılık olarak öngördüğü konularda beyanı zorunlu beyannamelerin (Yıllık Gelir Vergisi, Yıllık Kurumlar Vergisi, Kurumlar veya Gelir Geçici Vergisi, Katma Değer Vergisi, Muhtasar, Damga Vergisi Beyannameleri, Aylık SGK Primi ve Hizmet Bildirgeleri, Aylık SGK Sosyal Güvenlik Destekleme Primi Bildirgeleri, Aylık İşkur Çizelgeleri ve diğer beyannameler ile diğer bildirgeler) düzenlenmesi ve meslek mensubunun şifresi kullanılarak beyan edilmesi hizmetlerini içermektedir.

TİCARET SİCİL İŞLEMLERİ:

Ticaret Sicil İşlemleri kapsamında müşterilerimize aşağıda belirtilen konularda destek olmaktayız:

  • TTK gereği şirket kurmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler için şirket kuruluş işlemlerinin yapılması,
  • Adres değişikliği yapmak,
  • Anonim şirketlerin olağan veya olağanüstü genel kurullarının yapılması,
  • Anonim Şirketlerin Hisse Senedi Oluşturulması ve Hisse Devir İşlemlerinin yapılması,
  • Şirketlerin sermaye artırım ve sermaye azaltım işlemleri,
  • Şirketlerin ana sözleşme değişiklikleri.

Bu hizmetler, müşterilerimizin ticaret sicil işlemlerini yasal gerekliliklere uygun bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)